Witamina U wyleczy z WRZODÓW żołądka!
- ael413
- 15 gru 2016
- 4 minut(y) czytania
Nie została przyjęta jako witamina przez FDA, lecz jako "witamina U" z surowego soku z kapusty z powodzeniem jest stosowana przez wielu i okazuje się pionierem w leczeniu wrzodów żołądka. Dr Cheney daje tło w stosowaniu tej witaminy w prezentacji przed 80. Dorocznej Sesji California Medical Association w 1951. Dokument uzupełniający z 1957 zawiera kilka prawd w wydaniu Journal of the American Medical Association w sprawie przedmiotowego soku z kapusty wykorzystywanego do problemów trawiennych.
Witamina U a leczenie wrzodu.
Witamina U podawana była jako surowy sok z kapusty 100 pacjentom z owrzodzeniem trawiennym, najwyraźniej w promowaniu szybkiego gojenia nieskomplikowanych wrzodów. Dowodem działania terapeutycznego było szybkie łagodzenie bólu, bez użycia planu leczenia objawowego a czas gojenia był znacznie mniejsza niż w grupie przypadków opisanych w literaturze i w której były wykorzystywane standardowe diety i leczenie farmakologiczne.
Wyniki wielu badań na zwierzętach przeprowadzanych w medycznych laboratoriach badawczych na Stanford University School of Medicine w ciągu ostatnich dziesięciu lat wskazują, że czynnik diety odgrywa pewną rolę w etiologii choroby wrzodowej. Surowa żywność, zwłaszcza zielone warzywa, zawierają pewną substancję o nazwie witaminy U, która uniemożliwia rozwój histaminy wywołanej przez wrzód u świnek morskich. Substancja ta jest szybko niszczona przez ciepło i może być szybko niszczona przez utlenianie.
Dobór pacjentów na leczenie
Na początku tylko pacjenci zostali przyjęci do tej formy leczenia, którzy mieli łatwo udowodnione wrzody a które były wolne od takich powikłań jak krwawienie, niedrożności odźwiernika i długotrwałych objawów sugerujących rozległe zmiany bliznowate. Przyjmując określoną jednak liczbę pacjentów z powikłaniami, uznano, że u niektórych pacjentów z tej grupy nie można było oczekiwać zadowalającej odpowiedzi na jakąkolwiek formę terapii medycznej a operacja może być konieczna.
Większość pacjentów było hospitalizowanych w ciągu pierwszych siedmiu do czternastu dni leczenia, samo leżenie w łóżku mogło przyczynić się do poprawy w niektórych przypadkach. Każdy pacjent otrzymał tylko gotowaną żywność w okresie terapii eksperymentalnej a nie rutynowe standaryzowane podawanie leków było dozwolone. Jednak w ciągu kilku pierwszych dni leczenia, farmakoterapii użyto gdy było to absolutnie niezbędne do łagodzenia bólu i niepokoju.
Wszyscy pacjenci byli zobowiązani do przyjmowania jednego litra świeżego soku z kapusty – surowej - dziennie. Niektórzy pacjenci nie byli w stanie przyjąć dużej ilości świeżego soku konsekwentnie. Terapię kontynuowano aż ból ulży i krater wrzodu ulegnie zmniejszeniu. W niektórych przypadkach leczenie obejmowało okres jednego tygodnia, w większości 10 do 21 dni.
Wyniki leczenia
Wyniki leczenia 100 pacjentów z wrzodami żołądka wskazują, że terapia z witaminą U w postaci soku z kapusty zasługuje na szczególną uwagę i dalsze badania. Chociaż dokładnie porównywalnej serii przypadków do analizy porównawczej brakowało w niniejszym badaniu, należy wziąć pod uwagę, że 84 procent pacjentów leczonych miało objawy choroby wrzodowej przez jeden miesiąc lub dłużej przed otrzymaniem soku z kapusty, a na czas terapii witaminą U, prawie wszystkie objawy ustąpiły.
_______________________________________________________________________
Z żywieniowego punktu widzenia, przewód żołądkowo-jelitowy jest uważany za jeden z najważniejszych elementów. Utrzymanie zdrowego przewodu pokarmowego jest najważniejsze dla osiągnięcia optymalnego stanu zdrowia, a złe trawienie może powodować wiele pozornie niezwiązanych ze sobą problemów.
Choroba wrzodowa obejmująca zarówno choroby wrzodowe żołądka i dwunastnicy jest niezmiernie uciążliwe.
Zarządzanie chorobą wrzodową oraz jej powikłaniami pozostaje wyzwaniem. Ponadto, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), niskie dawki aspiryny, palenie tytoniu, nadmierne używanie alkoholu, stres i czynniki psychospołeczne są coraz bardziej istotną przyczyną owrzodzeń i ich powikłań, nawet gdy infekcja H. pylori u pacjentów jest wykluczona.
Patogeneza choroby wrzodowej może być uważana jako scenariusz skojarzonego obejmującego braku równowagi pomiędzy czynnikami obronnymi (warstwa śluzu, wodorowęglanu, prostaglandyny, regenerację komórek, śluzówki, przepływ krwi) i czynnikami obciążającymi (kwas solny, pepsynę, etanol, sole żółciowe, leki) , NLPZ odgrywają ważną rolę w patogenezie.
Korzystanie z soku z kapusty (witamina U)
Wczesne badania, które przedstawiłem we wstępie, uznają skuteczność działania surowego soku z kapusty w normalizacji funkcjonowania żołądka i jelit. Glutaminę i metioninę, pochodne występujące w soku są uważane za aktywne „zleceniodawców” w omawianym działaniu. Szczególną uwagę zwrócono na sulfoniowe metionina S-metylu (MMS) w postaci chlorowanej. Tradycyjnie, ten związek (MMS) jest określony jako "witamina U", chociaż
nie spełnia klasycznej definicji witaminy. MMS ma szereg udokumentowanych działań, w tym stymulację tworzenia błony śluzowej żołądka, służącej jako przeciwutleniacz, działając jako donor grupy metylowej różnych akceptorów. W jednym badaniu stwierdzono, że MMS obsługuje normalny proces gojenia żołądka po ekspozycji na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
Witamina U podawana jako surowy sok z kapusty u 100 pacjentów z owrzodzeniem, okazała się najwyraźniej skuteczna w promowaniu szybkiego gojenia nieskomplikowanych wrzodów.
A więc, by zebrać wszystko w jedno! Na początku wykorzystywano kapustę w stanach zapalnych i przypadkach owrzodzenia. Nasze babcie stosowały okłady z liści świeżej kapusty na słabo gojące się rany obrzęki czy oparzenia. Mało kto wiedział, że zasługa tak skutecznego działania należy do witaminy U.
Methylmethionine sulfonium, nazwano witaminą U, a wyizolowano ją z liści surowej kapusty w 1966 roku. Okazało się, że ma działanie przeciwhistaminowe, przeciwzapalne oraz ewidentnie sprzyja w leczeniu wrzodów żołądka.
Pod nazwą witaminy U skrywa się pochodna metioniny, czyli aminokwasu niezbędnego do życia.
21 stycznia 2010 roku naukowcy z wydziału dermatologii Uniwersytetu w Seulu, opublikowali w czasopiśmie Pharmacology wyniki badań, w których udowodnili, że witamina U stosowana zewnętrznie przyspiesza aż trzykrotnie tempo regeneracji uszkodzonej skóry. Potwierdzili również, że łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie i ułatwia gojenie oparzeń oraz ran.
Pij sok z kapusty: Kuracje rozpoczyna się od 1 szklanki surowego soku wypitego łykami w ciągu dnia {1/2 godz. przed posiłkami}, zwiększać dawki soku co tydzień o jedną szklankę, dochodząc w ciągu miesiąca do 4-5 szklanek dziennie. Następnie tak samo zmniejsza się ilość soku co tydzień o 1 szklankę, kończąc kurację jedną szklanką dziennie.

Comments